Діагностика, лікування та прогноз вібраційної хвороби
Разделы: Школа Аксимед
Версия для печати
У першу чергу при підозрі на вібраційну хворобу необхідно проконсультуватися з лікарем-неврологом. Для діагностики захворювання призначають:
- електрокардіографію (ЕКГ),
- електронейроміографію,
- термографію,
- дослідження стану капілярів у кінцівках,
- холодову пробу.
Якщо симптоматика яскраво виражена і хворий піддається впливу вібрацій тривалий час, можуть знадобитися додаткові консультації кардіолога, гастроентеролога, ЛОР-лікаря, судинного хірурга, а також додаткові профільні дослідження.
В ефективному лікуванні вібраційної хвороби важливу роль відіграє ранній початок терапії. Медикаментозне лікування призначається неврологом (за необхідності — після консультацій інших фахівців), залежно від домінуючої симптоматики. Це можуть бути судинорозширювальні препарати, гангліоблокатори, холінолітики, седативи, біогенні стимулятори, серцево-судинні препарати тощо.
Також важливу роль в успішному лікуванні відіграють загальнозміцнююча терапія (поповнення дефіциту вітамінів і мінералів) і фізіотерапевтичні процедури (масаж, електрофорез, рефлексотерапія, гідропроцедури).
При своєчасному зверненні за медичною допомогою та дотриманні приписів лікаря вібраційна хвороба має позитивний прогноз, аж до повного одужання. Однак для цього необхідно, крім призначеного лікування, дотримуватися і деяких профілактичних вимог:
- виключити або різко обмежити вплив вібрації в трудовому процесі,
- уникати переохолодження (особливо кінцівок),
- відмовитися від куріння і шкідливої їжі (як причин додаткового спазму судин або їх звуження за рахунок відкладення холестерину),
- ввести помірні аеробні навантаження.
Виконання цих вимог поверне хворому колишню якість життя. У той же час, якщо не вживати ніяких заходів, вібраційна хвороба може призвести до інвалідизації.